Váš košík je prázdný
0 položek | 0
Typy elektroinstalací


Pro všechny námi nabízená tažná zařízení nabízíme samozřejmě i potřebné elektroinstalace pro zapojení elektrického obvodu přívěsného vozíku či nosiče kol. V zásade existují následující elektro-sady, které lze použít pro montáž elektroinstalace k tažnému zařízení:

 
Univerzální elektroinstalace
elektroinstalace_uni
  
Tento typ elektroinstalace lze použít pro vozy bez elektroinického systému sledující osvětlení vozu či další funkce. Elektroinstalace se zapojuje pomocí rychlospojek na jednotlivé kabely u zadních světel. Tento typ elektroinstalace nijak nekomunikuje s vozem, neumí odpojit parkovací senzory či zadní mlhové světlo. Používá se pro většinu starší modelů aut, ale i některých novějších modelů u kterých není žádný elektronický systém. Naše firma nabízí tento typ elektroinstalace od firmy ERICH JAEGER se 7-mi pólovou zásuvkou.

Univerzální s CAN-BUS

elektroinstalace_uni_canbus

 

Can-bus systém je datová jednotka vozu, která ovládá veškeré elektrické vedení ve vozu. Tento typ elektroinstalace obsahuje speciální modul, který dokáže Can-Bus systém obejít a zajistit tak správné fungování osvětlení vozíku. Elektroinstalace ja napojována pomocí rychlospojek na jednotlivé kabely u zadních světel a modul vyžaduje napájení stálého proudu. Vůz s takto namontovanou elektroinstalací není nutné dodatečně kódovat pro tažné zařízení. Tento typ elektroinstalace ale například neumí pracovat s parkovacím asistentem nebo stabilizačním systémem vozu. Doporučujeme tedy pro vozy bez těchto systémů a ne pro vozy v záruční lhůtě neboť některé automobilky tento typ elektroinstalace neuznávají jako odborný zásah do elektroniky vozu.

Speciální elektroinstalace

elektroinstalace_canbus

 

Speciální elektroinstalací se myslí originální elektroinstalace vyrobena přímo pro daný typ automobilu. V některých případech je zapojována do originální svorkovnic zadních světel, u novějších modelů je nutné ji zapojit přímo do řídící jednotky vozu. Tento typ elektroinstalace se používá především pro vozy s datovou sběrnicí (Can-bus), nicméně je lze samozřejmě použít i pro vozy bez tohto systému. Zapojení do datové sběrnice většinou vyžaduje následné kódování řídící jednotky pro tažné zařízení. Elektroinstalaci lze pořídit jak se 7-mi tak i 13-ti pólovou zásuvkou.Elektroinstalace pro tažné zařízení se dále dělí podle zásuvky, kterou lze u elektroinstalace použít:


7-mi pólová zásuvka
zasuvka_7PIN
  Tento typ zásuvky lze využít k zapojení většiny nákladních přívěsů a to jak nebrzděných, tak i brzděných. Dále je lze použít pro většinu nosičů kol české výroby, v některých případech i zahraniční. V případě nutnosti zapojení 13-ti pólové zástrčky lze použít adaptér ze 7 na 13 pólů, který však neumí funkci stálého plus - viz. 13-ti pólová zásuvka. Tento typ zásuvky lze použít jak pro univerzální tak i speciální elektroinstalaci.
13-ti pólová zásuvka
zasuvka_13PIN
  Tyto zásuvky jsou používání především pro karavany novější výroby. Hlavní předností je funkce stálého plus, tedy funkce neustálého 12V napětí v zásuvce, které umožňuje v karavanu používat elektrické přístroje bez nutnosti chodu motoru vozu nebo zapnutého klíčku startéru. V případě nutnosti zapojení 7-mi pólové zásuvky lze použít adaptér z 13-ti na 7-pólů.Tento typ zásuvku najdete pouze u speciálních elektroinstalací.