PS

Pevný systém

Nejprodávanější a zároveň nejlevnější varianta tažného zařízení. Tažný hák je k nosníku tažného zařízení většinou přichycen zbou dvěma šrouby, ve vyjímečných případech čtyřmi šrouby zespodu nebo napevno navařen. Dle vyhlášky jej není nutné při nepoužívání demontovat a může být tedy neustále na voze. Součástí je držák zásuvky, který je u tohoto systému buď přichycen na jednom ze šroubů, který držý tažný hák nebo samostatně přichycen k hlavnímu nosníku a lze jej sklápět dle potřeby.

PSH AUTOHAK

Pákový systém - horizontální

Nejlevnější varianta odnímatelného systému tažného zařízení. Jedná se o nezamykatelný systém kdy nelze odnímatelný hák zamknout proti krádeží. Hák je vkládán v horizontálním směru do upínacího pouzdra a tedy i po sudnání je na voze upínací pouzdro vidět. Nejčastěji tento typ zastoupen u polského výrobce AUTOHAK nebo belgického GDW. Tento typ nedoporučejeme pro použití s nosičem kol neboť díky velkému svislému zatížení při použití nosiče dochází k urychlení opotřebení excentrické aretace háku. Držák zásuvky je u většiny typů sklopný a lze jej tak sklápět dle potřeby.

PSV PS

Pákový systém - vertikální - originál ŠKODA

Originální odnímatelný systém ŠKODA, který nabízíme u modelů ŠKODA Octavia I. a Octavia II. Jedná se o vertikální zamykatelný systém kdy jednoduše pomocí páčky hák sundáte nebo zaaretujete pro používání. Samotný hák pak lze vložit do předem připraveného prostoru v rezervě v kufru vozu. Součástí je také vždy sklopný držák zásuvky. Vysoká kvalita zpracování a skvělá cena dělají z tohoto systému nejlepší variantu pro dané typy vozů ŠKODA!

 ASH BRINK

Automatický systém - horizontální

Nejlevnější odnímatelný a zároveň zamykatelný systém tažného zařízení. Odnímatelný hák lze zamknout proti krádeži. Hák je vkládán v horizontálním směru do upínacíhou pouzdra a tedy i po sundání je na voze upínací pouzdro vidět. Tento systém není příliš v současné době rozšířen, jedná se spíše o výběhový systém zastoupený u holandského výrobce BRINK nebo BOSAL. Držák zásuvky je u většiny typů sklopný a lze jej tak sklápět dle potřeby.

ASV PS

Automatický systém - vertikální - originál ŠKODA

Originální odnímatelný systém ŠKODA, který nabízíme pro širokou paletu modelů vozů ŠKODA, VOLKSWAGEN a AUDI. Jedná se o automatický odnímatelný vertkální systém, který se sám při zasunutí do upínacího pouzdra upne a k sundnání pak stačí jen stlačit páčku a hák opět z pouzdra vypadne. Hák pak lze u většiny modelů vložit do předem připraveného prostoru v rezervě vozu v kufru. Součástí je také vždy sklopný držák zásuvky. Vysoce kvalitní zamykatelný odnímatelný systém za skvělou cenu!

 ASV WESTFALIA

Automatický systém - vertikální

Nejoblíbenější varianta odnímatelné systému a to díky vertikálnímu nasazování odnímatelného háku což ve většině případů umožňuje při sundaném háku zneviditelnit zbytek tažného zařízení na voze. Hák se automaticky upne při vsazení do upínacího pouzdra a lze jej zamknout proti krádeži. K sundání háku pak stačí odemknout, otočit kolečkem a hák se jednoduše sundá. Součástí je většinou sklopný držák zásuvky, který také napomáhá, že tažné není na voze vidět. Tento systém je zastoupen u předních evropských výrobců ORIS a WESTFALIA, ale lze jej také najít u dalších výrobců jako je AUTOHAK nebo BRINK.

 

 ASZS BRINK

Automatický systém - ze šikma

Další varianta zamykatelného odnímatelného systému, který je zastoupen především u holandského výrobce BRINK. Jedná se také o systém kdy se hák při nasazení automaticky upne a lze jej uzamknout proti krádeži. K sudnání pak stačí odemknout a otočit kolečkem a hák je dole. Součástí je většinou sklopný držák zásuvky.

 VSM BRINK

Výklopný systém - manuální

Nejnovější a nejkvalitnější varianta tažného zařízení. Tažný hák je přichycen k hlavnímu nosníku a lze jej vyklopit zatežením za páčku, která se nachází u sklopného háku. Hák poo zatežení páčky vypadne pod nárazník a je nutné jej manuálně doaretovat do finální polohy. Pro zaklopení je opět nutné pomocí páčky odjistit a poté manuálně zaklopit pod nárazník. Součástí je vždy sklopný držák zásuvky, který je v některých případech intergován ve sklopném háku. Tento systém ja na trhu dostupný především u výrobců BRINK a WESTFALIA.

 

 P2SR

Přírubový systém

Druhá varianta neodnímatelného systému, který je zastoupen především u užitkových a nákladních vozů. Přírubový čep je buď přichycen dvěma nebo čtyřmi šrouby zepředu nosníku a dle vyhlášky jej není nutné demontovat při nepoužívání. Tento systém se vyznačuje vysokou pevností a životností. Součástí je držák zásuvky, který je většinou napevno nebo přichycen k jednomu ze šroubů, který drží hák.

 

 TZK 001

 Adaptér pro US-vozy

Tento adaptér naší vlastní výroby pasuje pro všechny americké provedení tažných zařízení, které jsou zakončeny hranolem o rozměrech 2" palce (cca 5x5 cm). Díky použití tohoto adaptéry lze americké tažné homologovat pro použití v rámci EU. Adaptér je vyroben z vysoce pevnéh materiálu pro maximální zatížení, opatřen práškovou barvou a kvalitní přírubovým čepem značky ILS. Součástí balení je také pevný držák zásuvky.

 

 105035 v1

 Univerzální tažné pro nákladní vozy

Tyto typy tažných zařízení jsou používány především pro nákladní vozy nad 3.500 kg celkové hmotnosti. Jsou vyráběny celkem ve třech různých provedeních tak, aby šly použití na jakýkoliv druh nákladního vozu. Výrobek se vždy skládá z hlavního nosníku a bočnic, které jsou montovány na šasi vozu. Balení neobsahuje přírubový čep, který se kupuju zvlášť dle potřeby zákazníka. Tyto typy tažných zařízení nabízíme od výrobců BRINK a WESTFALIA.

 

ejprodávanější typ tažného zařízení u nás. Tažný hák je k nosníku tažného zařízení přichycen na 2 šrouby. Teoreticky je jej možné za použití klíče demontovat, ale dle vyhlášky MDČR to není nutné ani v případě nepoužívání, může být tedy neustále namontován na voze.