1 Pevný systém - 2ŠR
Nejprodávanější typ tažného zařízení u nás. Tažný hák je k nosníku tažného zařízení přichycen na 2 nebo ve vyjímečných případech na 4 šrouby. Teoreticky je jej možné za použití klíče demontovat, ale dle vyhlášky MDČR to není nutné ani v případě nepoužívání, může být tedy neustále namontován na voze.


2 Pevný systém - svařenec
Jedná se o nejlevnější typ tažného zařízení. Druhá varianta neodnímatelného systému, v tomto případě je tažný hák napevno navařen na nosník tažného zařízení, není jej tedy možné demontovat. Dle vyhlášky MDČR může být neustále na voze namontován.


3 Pákový systém - horizontální
Nejlevnější varianta odnímatelného systému tažného zařízení. Tažná hák je přichycen páčkou, která je prostrčena skrz tažný hák a domeček, čímž dochází k jeho aretaci. Je nutné jej podle vyhlášky MDČR při nepoužívání demontovat. 

4 Pákový systém - vertikální
Jednoduchá a zároveň vysoce kvalitní varianta odnímatelného systému tažného zařízení. Hlavní předností je neviditelnost tažného zařízení na voze při jeho demontáži. V naší nabídce zastoupen pouze u některých vybraných typech automobilů. Je nutné jej podle vyhlášky MDČR při nepoužívání demontovat.
5 Automatický systém - horizontální
Velice kvalitní automatický odnímatelný systém tažného zařízení. Tažný hák je upínán do domečku v horizontálním směru. Je nutné jej podle vyhlášky MDČR při nepoužívání demontovat.

6 Automatický systém - ze šikma
Novější verze horizontální automatického systému, který jej z části také nahrazuje. V naší nabídce zastoupen především firmou BRINK. Je nutné jej podle vyhlášky MDČR při nepoužívání demontovat.

7 Automatický systém - vertikální
Velice kvalitní automatický odnímatelný systém. Tažný hák je do domečku uchycen ve vertikálním směru a při jeho demontáži není na voze tažné zařízení vidět. U většiny tažných tohoto typu je součástí také výklopná zásuvka. Je nutné jej podle vyhlášky MDČR při nepoužívání demontovat.

8 Výklopný systém - manuální
Nejnovější systém odnímatelného systému, kdy tažný hák je již připraven k aretaci pod zadním nárazník a za pomocí páčky či kolečka uvolněn a následně zaaretován. V naší nabídce reprezentuje  vozy vyšší a luxusní třídy.

9 Přírubový systém 2/4 šrouby
Přírubový systém, kdy hák je k nosníku přichycen na dva nebo čtyři šrouby je používán především pro užitkové a nákladní vozy. Vyniká svou vysokou pevností a odolností. Dle vyhlášky MDČR jej není nutné při nepoužívání demontovat.

11 Univerzální tažné na nákladní vozy
Tyto tři typy tažných zařízení/nosníků od firmy WESTFALIA jsou používány především pro nákladní typy automobilů. Ke všem nosníkům je nutné ještě namontovat přírubové čepy dle potřeby zákazníka. Dle vyhlášky je není nutné v případě nepoužívání demontovat.
Nejprodávanější typ tažného zařízení u nás. Tažný hák je k nosníku tažného zařízení přichycen na 2 šrouby. Teoreticky je jej možné za použití klíče demontovat, ale dle vyhlášky MDČR to není nutné ani v případě nepoužívání, může být tedy neustále namontován na voze.