PS

 

 

Pevný systém - 2ŠR

Nejprodávanější typ tažného zařízení u nás. Tažný hák je k nosníku tažného zařízení přichycen na 2 nebo ve vyjímečných případech na 4 šrouby. Teoreticky je jej možné za použití klíče demontovat, ale dle vyhlášky MDČR to není nutné ani v případě nepoužívání, může být tedy neustále namontován na voze.

PSH AUTOHAK

 

 

Pákový systém - horizontální

Nejlevnější varianta odnímatelného systému tažného zařízení. Tažná hák je přichycen páčkou, která je prostrčena skrz tažný hák a domeček, čímž dochází k jeho aretaci. Je nutné jej podle vyhlášky MDČR při nepoužívání demontovat. 

PSV PS

 

 

Pákový systém - vertikální

Jednoduchá a zároveň vysoce kvalitní varianta odnímatelného systému tažného zařízení. Hlavní předností je neviditelnost tažného zařízení na voze při jeho demontáži. V naší nabídce zastoupen pouze u některých vybraných typech automobilů. Je nutné jej podle vyhlášky MDČR při nepoužívání demontovat.

ASH BOSAL

 

 

Automatický systém - horizontální

Velice kvalitní automatický odnímatelný systém tažného zařízení. Tažný hák je upínán do domečku v horizontálním směru. Je nutné jej podle vyhlášky MDČR při nepoužívání demontovat.

ASZS BRINK

 

 

Automatický systém - ze šikma

Novější verze horizontální automatického systému, který jej z části také nahrazuje. V naší nabídce zastoupen především firmou BRINK. Je nutné jej podle vyhlášky MDČR při nepoužívání demontovat.

ASV WESTFALIA

 

 

Automatický systém - vertikální

Velice kvalitní automatický odnímatelný systém. Tažný hák je do domečku uchycen ve vertikálním směru a při jeho demontáži není na voze tažné zařízení vidět. U většiny tažných tohoto typu je součástí také výklopná zásuvka. Je nutné jej podle vyhlášky MDČR při nepoužívání demontovat.

VSM WESTFALIA

 

 

Výklopný systém - manuální

Nejnovější systém odnímatelného systému, kdy tažný hák je již připraven k aretaci pod zadním nárazník a za pomocí páčky či kolečka uvolněn a následně zaaretován. V naší nabídce reprezentuje  vozy vyšší a luxusní třídy.

P4SR

 

 

Přírubový systém 2/4 šrouby

Přírubový systém, kdy hák je k nosníku přichycen na dva nebo čtyři šrouby je používán především pro užitkové a nákladní vozy. Vyniká svou vysokou pevností a odolností. Dle vyhlášky MDČR jej není nutné při nepoužívání demontovat.

 

 

Univerzální tažné na nákladní vozy

Tyto tři typy tažných zařízení/nosníků od firmy WESTFALIA jsou používány především pro nákladní typy automobilů. Ke všem nosníkům je nutné ještě namontovat přírubové čepy dle potřeby zákazníka. Dle vyhlášky je není nutné v případě nepoužívání demontovat.
Nejprodávanější typ tažného zařízení u nás. Tažný hák je k nosníku tažného zařízení přichycen na 2 šrouby. Teoreticky je jej možné za použití klíče demontovat, ale dle vyhlášky MDČR to není nutné ani v případě nepoužívání, může být tedy neustále namontován na voze.